Amino asit nedir?

reklam tarafından 5 sene önce yazıldı, 2.090 okunma kez görüntülendi ve hiç yorum yapılmadı.

AMİNOASİT NASIL KULLANILMALIDIR?

Amino asit nedir?

antrenman_protein_tozuAmino asit proteinlerin temelidir. Vücudun kendi ürettiği gibi aynı zamanda dışarıdan alınması gereken değişik aminoasitler mevcuttur. Suplement(sporcu takviyesi)adı altında satılan aminoasitler sindirimi oldukça kolaylaştırır ve antrenmanlarda kas yıkımını bir hayli azaltarak zaman içinde daha kolay bir şekilde kaslaşmayı sağlar.

Amino asit ne işe yarar?

Satın alınan amin oasit tabletler ya da akışkan aminolar genellikle kas gelişimi için faydalıdır. Aynı zamanda aminoasitler bağışıklığı kuvvetlendirme, gelişme hormonunun salgısını artırma ve enerji artışı gibi faydalarda sağlamaktadır.

Aşağıdaki adreste amino asit ürünlerini uygun fiyatlarla bulabilir güvenli bir şekilde sipariş verebilirsiniz

http://www.sportangels.com/kategori/tablet-amino-asit/123.html

 

Amino asit kullanımında dikkat edilmesi gerekenler

  • Amino asit tablet şeklinde alınıyor ise yutulmamalıdır. Tabletler çiğnenerek alınmalıdır.
  • Amino asit ile birlikte bol miktarda su tüketilmelidir. Bol su içilmediği takdirde vücudun ürik asit düzeyinin normali üzerine çıkma riski ortaya çıkar.
  • Vücudun ihtiyacını karşılayacak protein alımına dikkat edilmelidir. Gerektiği kadar protein alımı sağlanmaz ise amino asit bir fayda sağlamaz.
  • Antrenmanlardan hemen önce ve hemen sonra alınan amino asitler daha yararlı olur.

Amino asiti kimler kullanabilir?

Vücudun ihtiyacını karşılayacak kadar protein alan ve daha fazla gelişme bekleyen sporcular rahatlıkla aminoasit alabilirler. Amino asit şayet doğru kullanılıyor ise hiçbir olumsuz etki göstermez.

Amino asit kullanımı kimler için uygun değildir?

Amin oasit normal dozlarda kullanılıyor ve sivilceleşmeye yol açıyor ise amino asit kullanımı tercih edilmemelidir.

5 – 6 aylık supplement kullanımından sonra kullanımı 15 – 20 gün ara verilmelidir. Şayet kişi oldukça uzun bir süredir supplement kullanıyor ise kullanıma birkaç ay ara vermelidir.

Gerektiği kadar protein ihtiyacını karşılamayan kişilerin amino asit alması doğru değildir. Şayet supplement kullanımı yapılacak ise tercih protein tozu olmalıdır. Protein tozu kullanırken dozu iyi ayarlamak gerekir. Aşağıdaki adreste protein tozuna örnekler bulabilirsiniz ve uygun fiyatlarla protein tozu siparişi verebilirsiniz

http://www.sportangels.com/kategori/whey-protein-tozu/117.html

 

Aminoasitin herhangi bir zararı var mıdır?

Eğer aminoasit doğru kullanılıyor ise herhangi bir olumsuz yan etkisi yoktur. Aminoasit bir çeşit uyarıcı değildir. Aminoasit sporcu takviyesidir.

Etiketler :
Benzer Yazılar
Yorumlar ( 0 )

Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Tüm hakları saklıdır.
Tema: Sipsi V2